ANTROPOLOĢIJAS PROGRAMMA LATVIJAS UNIVERSITĀTĒ

Antropoloģijas programma Latvijas Universitātē darbojas kopš 2009. gada, bet kopš 2014. gada studijas pamatā notiek angļu valodā. Studijas raksturo semināru vide un apgrieztās mācību metodes, studentu darbībai e-studijās veidojot kodolu aktīvai līdzdalībai klātienē. Nodaļas personālu sastāda Lielbritānijā, Dānijā un Norvēģijā izglītojušies pētnieki, kā arī programmas nesenie absolventi.

 

Bakalaura programmā tiek piedāvāti kursi klasiskajās un mūsdienu teorijās, politikas, ekonomikas un attīstības antropoloģijā, maņu, ķermeņa un medicīnas, radniecības, dzimtes un seksualitātes, kā arī lietu, pilsētas, vides un zooantropoloģijas studijās. Tematiskos kursus papildina kvalitatīvo un kvantitatīvo metožu, pētījuma ētikas un individuālās un lietišķās pētniecības kursi.

 

Maģistra programma piedāvā kultūras un socialitātes procesus aplūkot kritiskāk un padziļinātāk. Studentu teorētiskās zināšanas papildina postmodernisma, pieredzes, patības un rīcībspējas, kā arī Burdjē teorijas perspektīvas. Atsevišķos kursos tiek analizēts arī post-sociālisms, transnacionālisms, biotehnoloģijas, starptautiskā biznesa un patēriņa prakses.

 

Pētniecība notiek gan studentiem izvēloties, viņuprāt, aktuālos tematus, gan programmai un pašiem studentiem sadarbojoties ar dažādām organizācijām (piemēram, Latvijas Komercbanku Asociāciju, Free Riga, Papardes zieds). Nodaļas pētnieki pašlaik strādā pie LZP finansēta projekta par vardarbības prevenci pret sievietēm un bērniem Latvijā.

©2019 by Latvijas Antropologu biedrība. Created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now