top of page

Guntra Aistara: Cīņas par bioloģiskās lauksaimniecības suverenitāti

2018. gada 31. maijā plkst. 18.00 notiek Centrāleiropas Universitātes asociētās profesores Guntras Aistaras vieslekcija “Cīņas par bioloģiskās lauksaimniecības suverenitāti brīvās tirdzniecības apstākļos Latvijā un Kostarikā”. Lekcija notiek Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" ietvaros.

Pasākuma laikā tiek prezentēta arī lektores jauniznākusī grāmata “Organic Sovereignties: Struggles over Farming in an Age of Free Trade” (University of Washington Press 2018).


Par lekciju

“Latvija un Kostarika atrodas pasaules ģeopolitiskās un ekonomiskās krustcelēs. Tās apdzīvo Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu pierobežu joslas, kurās globalizācija tiek veicināta, izveidojot asimetriskus tirdzniecības līgumus. Tādējādi šīs valstis atspoguļo starptautisko līgumu pretrunīgās ietekmes bioloģiskās lauksaimniecības jomā. Bioloģisko lauksaimniecību apvienības Centrālamerikā un Austrumeiropā saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem, cenšoties apvienot trīskāršu identitāti – kā sociālo kustību, nevalstisko organizāciju un tirgus sektoru. Abās valstīs bioloģiskie zemnieki savās saimniecībās veido socioekoloģiskas daudzveidības tīklus, toties viņu iespējas un izvēles arvien vairāk sarūk, valstīm saskaņojot tiesību aktus pēc iestāšanās brīvās tirdzniecības reģionos. Šajā lekcijā stāstu, kā bioloģiskās lauksaimniecības kustības abās valstīs aizstāv savas tiesības definēt savas prakses, dzīvesveidu un politiskās nostājas kā cīņas par bioloģiskās lauksaimniecības suverenitāti.”


Par lektori

Guntra Aistara (PhD vides zinātnēs, Mičiganas Universitāte) ir Centrāleiropas Universitātes Vides zinātņu un politikas nodaļas asociētā profesore. Viņa ir vides antropoloģe, kuras pētniecības virziens apvieno politisko ekoloģiju, pārtikas apgādes suverenitāti un vides taisnīgumu.

Pēc lekcijas ar savu viedokli dalās arī Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes locekle Gundega Jēkabsone.


Pasākums notiek latviešu valodā. Ieeja bez maksas.

Akadēmisko lasījumu cikla “Stāsti par cilvēku” mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū.

Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.Opmerkingen


bottom of page