top of page

Jurijs Sļozkins: Krievijas revolūcijas dzīve un nāve

2018.gada 16. februārī plkst. 18.00 notiek izcilā vēsturnieka Jurija Sļozkina (Yuri Slezkine) vieslekcija “Krievijas revolūcijas dzīve un nāve” (The Life and Death of the Russian Revolution). Pasākums notiek Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) akadēmisko lasījumu cikla “Stāsti par cilvēku” ietvaros.


Par lekciju

Šajā lekcijā tiek apskatīta pirmo boļševiku dzīve kopš brīža, kad viņi iestājās apokaliptiskajā sektā, kas tolaik bija pazīstama kā “jauna veida partija”, līdz pat laikam, kad vairums šo aktīvistu tika arestēti par terorismu un nodevību. Lekcijā tiek runāts par saikni starp boļševiku privāto dzīvi un mileniārajām cerībām, vienlaikus cenšoties aizrakties līdz sociālisma priekšlaicīgās bojāejas cēloņiem. Lekcijas pamatā ir Sļozkina jaunā grāmata The House of Government: A Saga of the Russian Revolution (Princeton, 2017), kas ir vēsturiski etnogrāfisks pētījums Maskavas centra dzīvojamo ēku kompleksā, kur savulaik tikuši izmitināti partijas vadības pārstāvji, tostarp arī daži slaveni latviešu boļševiki.


Par lektoru

Jurijs Sļozkins (Yuri Slezkine) ir vēstures profesors Kalifornijas Universitātē Bērklijā (University of California, Berkeley). Viņš ir trīs plaši lasītu un augsti novērtētu grāmatu autors. Arctic Mirrors: Russia and the Small Peoples of the North (Cornell, 1996) vēsta par Krievijas impērijas un padomju varas centieniem pārveidot ziemeļu tautas. The Jewish Century (Princeton, 2006) ir ieguvusi National Jewish Book Award (un tulkota arī lietuviski). Nesen iznākušo The House of Government: A Saga of the Russian Revolution (Princeton, 2017) par gada grāmatu atzinuši tādi izdevumi kā The Guardian un Le Monde, un to savā redaktora izlasē iekļāvis arī The New York Times.


Pasākums notiek angļu valodā.

Ieeja bez maksas.


Akadēmisko lasījumu cikla “Stāsti par cilvēku” mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū.

Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.Comments


bottom of page