top of page

Karīnas Vasiļevskas-Dāsas lekcija par ķermeniskās audzināšanas morālajiem un estētiskajiem aspektiem

Otrdien, 2.martā, plkst.18.00 notiks antropoloģes Karīnas Vasiļevskas-Dāsas vieslekcija “Šķībie bērni: morālie un estētiskie Latvijas ķermeniskās audzināšanas aspekti”. Pasākums notiks Zoom platformā. Lūdzam tam iepriekš reģistrēties šeit. Pēc reģistrēšanās katram tiks izsūtīta personalizēta Zoom saite.


Par stāstījumu:

Šī lekcija balstās Karīnas Vasiļevskas-Dāsas disertācijā ar tādu pašu nosaukumu, it īpaši divās tās nodaļās. Aplūkojot populāras prakses, kas domātas t.s. zīdaiņa tonus mazināšanai un stājas profilaksei, Karīna analizē bailes no fizioloģiskas asimetrijas, kas ietekmē mūsdienu vecāku un medicīnas profesionāļu attieksmi pret bērnu ķermeņiem Latvijā. Šo prakšu aizsākumi meklējami padomju periodā, bet atšķirībā no mūsdienu vecāku vidū valdošās vispārīgi nosodošās attieksmes pret padomju pagātni, raizes par ķermeņa taisnumu ir plaši atzītas un ietekmē arī salīdzinoši alternatīvo ķermeniski-intensīvo vecāku grupu attieksmi pret bērnu veselību. Laba stāja kā jēdziens tiek analizēta no morālajiem un ēstētiskajiem Latvijas ķermeniskās audzināšanas aspektiem, ko Karīna dēvē par “taisnās muguras morāli”.


Par pētnieci:

Karīna Vasiļevska-Dāsa nesen ieguvusi doktora grādu medicīnas antropooģijā Kalifornijas Universitātes Sanfrancisko un Bērklijā apvienotajā programmā. Viņas pētnieciskās intereses ir bērnības antropoloģija, medicīnas vēsture, korporealitāte/miesiskums, periods pēc Aukstā kara antropoloģijā. Pasākums notiks latviešu valodā.


Informāciju sagatavoja: Ieva PuzoComments


bottom of page